Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STANFORM Stanisław Mleczek produkuje formy wtryskowe, obuwnicze, rozdmuchowe, tłoczne oraz tłoczniki i wykrojniki. Stworzone na gruncie 40-letniej tradycji przemysłowej. Od 1995 roku jako firma rodzinna, zlokalizowana jest na terenach przemysłowych w hali produkcyjnej o powierzchni 3.500 m2 w byłej stolicy butów w Chełmku w woj. Małopolskim. Park maszynowy to przede wszystkim maszyny do obróbki skrawaniem: frezarki, tokarki, szlifierki i drążarki ze sterowaniem konwencjonalnym i numerycznym oraz urządzenia odlewnicze i pomiarowe.

PPHU STANFORM Stanisław Mleczek to załoga stworzona z najlepszych fachowców w dziedzinie budowy form, wyspecjalizowana kadra konstruktorów, technologów wspomagana amerykańskim i angielskim programem CAD/CAM buduje konstrukcje form, które poprzez nowoczesne obrabiarki CNC urzeczywistniają pomysł konstruktora w postaci modelu, formy czy detalu. Celem firmy PPHU STANFORM Stanisław Mleczek jest spełnienie oczekiwań klienta poprzez systematyczne podwyższanie parametrów jakościowych wykonywanych form. Dzięki nowoczesnym urządzeniom pomiarowym nasze produkty spełniają najwyższe standardy.

Do najważniejszych inwestycji firmy należy zaliczyć uruchomienie odlewni aluminium na potrzeby produkcji form obuwniczych, uruchomienie obróbki w pięciu osiach na nowoczesnychcentrach obróbczych dla potrzeb form wtryskowych oraz zainstalowanie laserowej głowicy skanującej do tworzenia modeli 3D. 

Celem firmy jest spełnianie oczekiwań klienta poprzez systematyczne podwyższanie parametrów jakościowych wykonywanych form oraz zwiększanie wydajności tak, aby obniżając ceny form zwiększyć konkurencyjność naszych wyrobów.

PPHU STANFORM Stanisław Mleczek jest przyjazna środowisku czego efektem jest instalacja specjalistycznych urządzeń oczyszczająco - odpylających, a także uruchomienie kotłowni gazowej. PPHU STANFORM Stanisław Mleczek jest liczącym się producentem form . Eksportuje swoje wyroby do Rosji, na Ukrainę, Białoruś, Czechy i Słowację.

     
W 2013 roku firma otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na zakup innowacyjnych maszyn i urządzeń w ramach Małopolskiego Programu operacyjnego na lata 2007-2013: "Wzrost Międzynarodowej Konkurencji PPHU STANFORM Stanisław Mleczek". Dzięki temu uruchomiono nowe produkty takie jak:

  • średnio i wielko- gabarytowe części maszyn,
  • średnio-gabarytowe formy wtryskowe do 2000 kg.,
  • wielkogabarytowe formy wtryskowe do 5000 kg

Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Stanisław Mleczek